promo.png
Zájemcům o štěňata Tisk
CHOVATELSKÁ STANICE BONA FORNAX: VRH A

 


2 pejsci, 5 fenek
Datum narození : 21.-22.12.2009

Otec: Ch.Quincey von Wiesmadern
tituly: Champ. Rakouska, 7xCACA
zkoušky: BgH-A, BgH 1, FH-1, FH-2, FH-3, IPO 1, IPO 2, RH-E, RH-FLA, RH-FA, RH-FB,
RH-LA, RH-LB, RH-LC

Matka: Arina Gasima z Chlístova
tituly: 3x CAC, vítěz třídy, vítěz třídy mladých
zkoušky: ZOP, ZPU 1, BH, ZZO, FPr 1, FPr 2, FPr 3, ZZZ, RH-E, RH-WA

Arina a Quincey


Pro Quinceyho jako krycího psa jsme se rozhodli z následujících důvodů :
  1. Zdraví: Chovatelská stanice von Wiesmadern, která letos oslavila již 25 let od svého vzniku, je známá dlouhověkostí svých psů. Jak můžete vidět na jejich stránkách, psi z této CHS běžně slaví v dobré kondici své desáté i dvanácté narozeniny, v tomto věku skládají i vrcholové zkoušky.
  2. Povaha: Majitelem chovatelské stanice von Wiesmadern je dr. Wolfgang Zörner, prezident mezinárodní organizace pro záchranářské psy IRO. Qiuncey i prakticky všichni jeho předci byli pracovně vedeni, skládali vrcholové zkoušky záchranářské, všestranné i stopařské. Tato skutečnost má význam asi hlavně pro toho, kdo hodlá se svým budoucím štěňátkem cvičit, nicméně poslušnost ,snadnou ovladatelnost a vyrovnanou povahu ocení snad každý, kdo byl někdy se psem na procházce Mrkající.
  3. Exteriér: Quincey na výstavách celkem 7x vyhrál svou třídu, je držitelem titulu rakouský šampion krásy. Viděli jsme i několik Quinceyho potomků a moc se nám líbili.

Povaha psa ale není dána jenom geneticky. Jak píše ve svých knihách o výchově psů už Eberhard Trumler "...co se zvíře naučí ve fázi vtiskávání a rané socializace, zůstane mu po celý život. Jinými slovy, co se v tomto období nenaučí, nemůže už nikdy dohnat." Štěňatům se tedy budeme snažit zprostředkovat co nejvíce pozitivních zkušeností s okolním světem, tak aby se vytvořil základ budoucích pevných a vyrovnaných povah. Další díl práce v tomto směru potom čeká Vás, budoucí páníčky.
K samozřejmostem už snad dnes patří to, že štěňata budou řádně očkována, odčervena, místo tetování dáme zřejmě přednost modernějšímu čipování. Na cestu k novým pánům budou štěňata vybavena startovacím balíčkem krmení a pomůcek od Eukanuby.
Prodejem štěňat naše kontakty nekončí, rádi bychom dále sledovali jejich další vývoj. Doufáme, že se budeme setkávat třeba na výstavách, psích táborech a snad i někde na cvičáku.

Hodně radosti se štěňaty přeje CHS Bona Fornax!