promo.png
Bonafornax
Úspěšný Ajax Tisk

Úterý, 28. 5. 2013

Ajax Bona Fornax skončil na kynogických závodech v Touškově druhý v kategorii ZM, o jediný bod za vítězem. Nejvíce se mu opět dařilo v disciplíně obrana, kde získal nejvyšší počet 46 bodů a porazil v ní všechny přítomné německé ovčáky. Ajaxovi i páníčkům gratulujeme a přejeme další úspěchy.

 
Arina složila ZZP/C Tisk

Neděle, 19. 5. 2013

Arina včera v Mokrém u Českých Budějovic složila svou 34. zkoušku - sutinový cadaver ZZP/C. V denním speciálu získala 119 bodů, v nočním plný počet 70 bodů, celkem 189 a známku velmi dobře.

 
Květnové soustředění, Elis FPr 2 Tisk

Sobota, 11. 5. 2013

Toto prodloužené soustředění jsme zahájili již prvního května celodenním výcvikem stop v Netolicích. Pokračovali jsme hned na Spáleniště, kde jsme až do neděle trénovali hlavně sutiny, cadaver a opět stopy. Po dlouhé zimě jsme chtěli využít ideálních podmínek pro stopování, za současného počasí tráva roste před očima a brzo budeme čekat na senoseč. Intenzivní trénink se hned projevil výsledkově: Elis dnes složila u rozhodčího Kováře v Netolicích stopařskou zkoušku FPr 2 na 96 bodů a známku výborně, čtyřbodová ztráta je za příliš temperamentní a rychlé vypracování stopy, což u Elis už nepřekvapuje. S Arinou jsme se dnes zúčastnili ukázky výcviku záchranářských psů na akci Šumaman, kterou pořádá Policie České republiky v Přední Výtoni.

 
Návštěva u nápadníka Tisk

Neděle, 28.4.2013

Včera jsme si konečně udělali čas a zajeli na návštěvu na Vysočinu do CHS Ze Zahrádeckých luk, kde žije potenciální otec plánovaného vrhu B Gasty od Zlatého Roxe. Holky a Gasty se proběhali po loukách, proplavali v rybníku, prošli jsme i místní sutinu zemědělské usedlosti. Více o Gastym na stránkách CHS Ze Zahrádeckých luk, fotky se objeví po kliknutí na název článku.

 
Výjezdní soustředení ve Chbanech Tisk

Středa, 24.4.2013

Sobotu a neděli jsme strávili tréninkem v severočeských Chbanech na sutinovém trenažéru SZBK. Proběhly i zkoušky ZZP/C, kterých se zúčastnily i obě naše záchranářky. Elis byla úspěšná a získala tak svou první cadaverovou zkoušku, pro Arinu to byl první ostrý test po zdravotních problémech. Pohyb po sutině zvládala bez problémů, předvedla výborný první speciál s nálezem dvou vzorků, v nočním speciálu jsme ale špatně vykryli terén a poslední vzorek nenašli. Více o akci na stránkách jčzbk a fotogalerii. Při nedělním návratu jsme se zastavili v Praze na Jaggy klinice, která pořádala den otevřených dveří. Prohlédli jsme si špičkové vybavení a zázemí kliniky, unešeni jsme byli lidským přístupem všech zaměstnanců. Paní doktorka nám provedla i neurologickou kontrolu Ariny, dostali jsme pochvalu za pokroky a konzultovali daší rehabilitaci. Jako ideální cvičení nám byl doporučen pohyb po sutinách a cvičení rovnováhy na překážkách...

 
Ukázka pro malé hasiče Tisk

Čtvrtek, 18. 4. 2013

V sobotu jsme v Jincích měli trochu jiný program než obvykle: předváděli jsme výcvik záchranných psů pro malé hasiče z SDH Písnice. Více o akci řeknou fotky.

 
Dubnové soustředění na Spáleništi Tisk

Středa, 10. 4. 2013

Na stále ještě zasněženém Spáleništi jsme se tentokrát věnovali převážně tréninku cadaverů v sutinovém trenažéru, tedy přípravě na zkoušky ZZP/C, které Arinu i Elis čekají za čtrnáct dní na výjezdním soustředění v severočeských Chbanech.

 
Úspěšná bonitace Elis Tisk

Úterý, 19. 3. 2013

Březnové soustředění JČZBK bylo prodlouženo už od středy. Kromě obvyklého záchranářského výcviku a brigády na zvelebení základny jsme se tentokrát s Elis věnovali i činnosti z poněkud jiného soudku - přípravě na bonitaci pořádanou klubem švýcarských salašníků v neděli v Mladé Boleslavi. Tah jet na bonitaci v neděli rovnou ze Spáleniště se vyplatil, Elis se po únavě čtyřdeního intenzivního tréninku předvedla jako suverénní, klidný a vyrovnaný bernský salašnický pes, bonitační komise na ní (přes velkou snahu) nenašla jedinou exteriérovou ani povahovou chybu. Elis tak obdržela nejkratší možný bonitační kód 535 A 55 BO. Z kódů obou našich fen vyplývá, že Arina je temperamentnější než Elis, což jistě pobaví všechny, kteří je obě znají. Nám pak nastávají velmi příjemné starosti s rozhodováním, kterou z nich budeme letos krýt a která se tedy stane matkou další plánované členky naší smečky.

 
Elis složila lavinovou dvojku Tisk

Středa, 20. 2. 2013

Víkendové soustředění JČZBK bylo prodlouženo už od čtvrtka. V pátek se totiž konaly lavinové zkoušky druhého stupně ZLP 2. Zúčastnila se i Elis a po dvou velmi dobrých speciálech a úspěšně zvládnuté poslušnosti zkoušku složila s 255 body a známkou dobrá. S Arinou jsme pokračovali v rehabilitaci, s chutí si zaběhala ve svém nejoblíbenějším prostředí - lavinových terénech. Fotky z víkendu, článek.

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL