promo.png
Bonafornax
1. týden Tisk

Neděle, 1. 12. 2013

Týden začal pro štěňata pondělní návštěvou pana doktora u nás a odstraněním paspárků. A potom už přišel nekončící kolotoč spaní a cucání. První dva dny jsme nedokrmovali, chtěli jsme, aby do sebe štěnda dostala co nejvíc kolostra a současně aby se Elis pořádně rozkojila. To se povedlo, mléko jim spouští opakovaně a stihnou se tak vystřídat obě skupiny po šesti. Od třetího dne občas dokrmíme mlékem pro štěňata Beaphar, aby se přírůstky udržely v mezích normy. V sekci odchovy už jsou fotky jednotlivých štěňat, další přidáme do galerie.

 
Tucet béček je na světě! Tisk

Neděle, 24. 11. 2013

Podle předpisu 63. den březosti Elis včera přirozenou cestou porodila. A protože je zvyklá jít do všeho po hlavě a nic nedělá polovičatě, je štěňat hned 12. Průběh porodu byl ukázkový, rodila jedno štěně za druhým přesně po 20 minutách, nebyla ani moc vyčerpaná. Stejně jako máma Arina před 4 lety se o stěňata vzorně stará, ta se mají všechna čile k světu. Vrh je velmi vyrovnaný co do exteriéru i hmotnosti. A protože Elis ví, že si potřebujeme vybrat novou členku naší záchranářské smečky, dala nám rovnou 9 fenek a jen 3 pejsky, takže vybírat bude z čeho. Odkaz na stránky tatínka Gastyho je v oblíbených.

 
Návštěva ZOO Tisk

Pátek, 1. 11. 2013

Minulou sobotu jsme strávili s několika kamarády z jihočeské záchranné brigády v pražské ZOO. Pro všechny psy to byl skvělý zážitek, spousta nových zajímavých pachů. Elis se chovala celkem důstojně, jak se ostatně na její stav sluší, zato lovka Arina si nenechala ujít lov surikat a promyk, užila si i souboj přes sklo s agresivním levhartem. Více o akci a fotky jsou v článku Se psy v ZOO.

 
Potvrzení březosti Elis, zkouška RH-FA Tisk

Středa, 23. 10. 2013

Dnešní ultrazvukové vyšetření potvrdilo březost naší Elisky. Štěňata by se měla narodit po 20. listopadu, jejich vývoj můžete sledovat v článku Pregnancy kalendar v oblíbených. Výsledek sona jsme čekali, Elis v posledních týdnech začala ztrácet svou klackovitost a chová se konečně jako dáma. Projevilo se to i přes víkend na Spáleništi, kde se konalo říjnové soustředění jihočeských záchranářů. Elis se ještě stihla zúčastnit nedělních zkoušek podle mezinárodního zkušebního řádu IPO-R. Ve stopařské kategorii RH-FA předvedla krásnou poslušnost, povedlo se dojít i samotnou stopu (1,5 hodiny stará, 1000 kroků dlouhá cizí stopa , 4 lomy, 5 předmětů). Před mateřskou pauzou tak získala svou devatenáctou zkoušku.

 
Elis na Mistrovství republiky ZP Tisk

Čtvrtek, 10. 10. 2013

16 nejlepších psů a psovodů se kvalifikovalo na 33. Mistrovství republiky záchranných psů v Žatci (prvních osm z loňského mistrovství + osm nejlepších z letošního Českého poháru). Tříletá Elis byla suverénně nejmladším psem, zkušenější konkurence se ale nezalekla. V obou speciálech pracovala s elánem sobě vlastním, spolehlivě našla a výborně označila všechny živé osoby i jeden vzorek mrtvého pachu. Spolu s povedenou poslušností získala 270 bodů a celkové sedmé místo. Tímto výsledkem se přímo kvalifikovala na příští Mistrovství republiky záchranných psů 2014. Výsledky mistrovství.

 
Krytí Elis Tisk

Úterý, 1. 10. 2013

Elis své hárání dlouho odkládala (asi si ještě chtěla užít výcviku a závodů), potom ale příroda zvítězila. Minulý týden jsme se tak vypravili k Pacovu za krycím psem Gasty od Zlatého Roxe. Gasty je výstavně velmi úspěšný pes, mnohokrát vyhrál svou třídu na výstavách, má tituly Junior šampion ČR i Šampion ČR, v soutěži klubu salašníků o nejúspěšnějšího psa roku skončil loni na druhém místě. Líbil se nám i po stránce povahy a pracovních vloh, je v záchranářském výcviku, má i několik zkoušek z výkonu. Krytí proběhlo v pohodě, Elis spolupracovala, po dvou dnech jsme i překryli, za pár týdnů se uvidí na sonu. Více o Gastym na stránkách Ze Zahrádeckých luk.

 
Český pohár ZZP, kvalifikace Elis Tisk

Čtvrtek, 12. 9. 2013

Letošní Český pohár záchranných prací se konal v sobotu u nás na Spáleništi. Zbrusu nový trenažér přivítal 22  psovodů z celé republiky, zúčastnily se i obě naše záchranářky. Elis byla opět jasně nejmladším psem, přesto se při velmi náročném závodě neztratila, obsadila osmé místo a kvalifikovala se tak na říjnové Mistrovství republiky záchranných psů. Arině už se tolik nedařilo, skončila dvanáctá a postup jí tak unikl. Více o akci na stránkách JČZBK, fotky zde a zde.

 
Srpen na Spáleništi Tisk

Neděle, 25. 8. 2013

Celých dvanáct dní jsme v srpnu strávili výcvikem na naší základně na Spáleništi. Pobyt byl rozdělen do tří částí:

  • od 7. do 11. srpna proběhl stopařský výcvik. A protože psovodů, věnujících se záchrannému stopování není mnoho, byl o to intenzívnější.
  • od 14. do 18. srpna pak pobyt pokračoval pracovní brigádou na dokončení sutinového trenažéru. Ten zcela změnil tvář, je teď mnohem náročnější na pohyb psa, vznikla i spousta nových úkrytů. Všichni už se těšíme, jak nový trenažér vyzkoušíme naostro při zářijovém výběráku.

Fotky jsou v galerii, na stránkách brigády a na rajčeti.

 
Výcvikový tábor, Elis ZZS 1 Tisk

Úterý, 6. 8. 2013

Na letošním výcvikovém táboře jihočeské brigády byly obě naše berňačky součástí "stopařského" družstva instruktorky Jany Šmídové, Mistryně světa v záchranném stopování. V rámci soustředění proběhly i stopařské zkoušky, kterých se zúčastnila i naše Elis. Přes extrémní klimatické podmínky, kdy padal jeden teplotní rekord za druhým, předvedla vynikající výkon. Zejména první tisícikroková stopa byla téměř bezchybná, ztratila zde pouhé tři body ze sta. Poslušnost se povedla také na rekordních 93 bodů, celkem získala bodů 279 a zkoušku ZZS 1 ve známce velmi dobrá. V rámci tábora byl samozřejmě čas i na cvičení v sutinách, plochách i ve vodě. Součástí programu byla i velmi zajímavá přednáška RNDr. Šusty z pražské ZOO o pozitivním posilování při výcviku zvířat. V pátek pak proběhla velká oslava několika významných kulatých výročí našich členů.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL