_promo.png2
Bonafornax
Lednové Spáleniště Tisk

Čtvrtek, 30. 1. 2014

Sotva od nás odešlo poslední štěně k novému majiteli, vyrazili jsme s našimi teď už třemi záchranářkami na pětidenní lavinový výcvik na Šumavu. Sněhu moc nebylo, stačil jen na zkoušky prvních stupňů a lavinový Bohemia Cup se tedy nemohl konat. Hlavním cílem soustředění byla pro nás další socializace Brigity a ta se opravdu dařila. Mít k tomuto účelu k dispozici dvacítku zkušených psovodů a jejich psů se taky každému nepoštěstí.

 
Loučení se štěňaty Tisk

Úterý, 21. 1. 2014

V sobotu bylo štěňatům osm týdnů a se všemi jsme se postupně rozloučili. Samozřejmě kromě Brigitky, která zůstává a časem převezme úkoly od Ariny. Z nových majitelů máme radost, jednak bydlí skoro všichni poměrně blízko a je tedy větší možnost je navštěvovat, hlavně se ale vesměs jedná o aktivní lidi. Většina z nich má v plánu se psy navštěvovat cvičák nebo provozovat jiné společné aktivity. Byla by škoda, aby s vlohami po předcích štěnda skončila jako ozdoba zahrady či gauče. První fotky a dojmy nových majitelů jsou v sekci odchovy. A těm, které temperament štěňat překvapil: my jsme vás varovali...:-D

 
7. týden Tisk

Neděle, 12. 1. 2014

Na začátku týdne jsme přivítali návštěvu pana veterináře, štěnda prodělala své první očkování. Hlavně však dostala i čip a europas, tedy svou definitivní identitu a jméno. Celý týden pak následovala návštěva za návštěvou, při kterých si štěňata upevňovala svůj přátelský vztah k lidem. V sobotu proběhla s výborným výsledkem i přejímka vrhu a štěnda se pomalu připravují na cestu k novým páníčkům. Máme velkou radost, že většina z nich se hodlá se svými novými kamarády věnovat výcviku a využít tak jejich vlohy po rodičích a prarodičích. Pro váhající: volné jsou už jen fenky Barbara a Belline a pejsek Barney.

 
Zásah na Orlíku Tisk

Pátek, 10. 1. 2014

Ve středu jsme se s Arinou zúčastnili hledání pohřešovaného muže v orlické nádrži u Zvíkova. Vše o akci je v článku Tragické deprese na stránkách jihočeské brigády.

 
6. týden Tisk

Neděle, 5. 1. 2014

Týdnem plným návštěv pokračovala velmi důležitá etapa rané socializace. Máma Elis si to se štěňaty teď vyloženě užívá, stále je provokuje ke hře, přitom je pořád šestkrát denně kojí. Štěnda přečkala bez jakékoliv známky strachu i silvestrovskou kanonádu, včera jsme potřetí odčervovali, v pondělí nás čeká čipování.

 
5. týden Tisk

Neděle, 29. 12. 2013

Štěňata pokračují v poznávání okolního světa. Bereme je už ven, svým dováděním zaplní celý dvorek. Do jejich her se zapojuje i maminka Elis, zatímco zodpovědnější babička Arina je vede k respektu ke starším, štěňata se u ní učí, kam až mohou ve svých provokacích zajít.

 
4. týden Tisk

Neděle, 22. 12. 2013

Štěňata prochází bouřlivým vývojem, rychle se učí, každý den nás překvapí něčím novým. Kromě spánku a jídla tráví většinu času hrou, loví hračky i sebe navzájem, ve vzájemných soubojích se učí řešit konflikty, najít si své místo v početné smečce. Každý den k nám chodí návštěvy, štěňata považují styk s cizími lidmi za běžnou věc. Jedí už všechno: štěněcí granule, kuřecí maso s rýží, tvaroh s pribiňákem, syrové hovězí, k tomu je Elis stále poctivě kojí. Včera jsme také podruhé odčervovali. Někteří noví páníčci stihli svým novým kamarádům ještě vybrat jména, v sekci odchovy jsou již rezervovaná štěňata označena svými novými jmény, volná jsou zatím podle barvy obojku.

 

 
3. týden Tisk

Sobota, 14. 12. 2013

Skončila vegetativní fáze vývoje a začalo nesmírně důležité období vtiskávání neboli impritingu. Štěňata se seznamují s okolím, lidskými i psími členy domácnosti, navždy si vrývají do paměti určité obrazy a vzorce chování. Vše, co se v této fázi zanedbá, se nedá už nikdy dohnat, snažíme se proto štěňatům zprostředkovat co nejvíc pozitivních zkušeností s okolním světem. Vítáme proto každou návštěvu kamarádů i nových zájemců. Zájem je zatím hlavně o fenky, závazně rezervované jsou čtyři, pro ostatní štěnda nejlepší pány ještě hledáme. V týdnu jsme také začali přikrmovat z misek, nejprve rýžovou kaší a od pátku i rozmočenými granulemi pro nejmenší štěňata.

 
2. týden Tisk

Neděle, 8. 12. 2013

Vývoj štěňat tento týden ještě pokračoval vegetativní fází. V úterý se začala otvírat očka, objevily se první komické pokusy o chůzi (viz facebook). Koncem týdne pak pozorujeme, jak si štěnda začínají uvědomovat své okolí, vzájemně se očichávají a ochutnávají. Z Elis se stala velmi výkonná dojnice, přikrmujeme jen občas. Aktuální hmotnosti a fotky jsou v sekci odchovy. Dnes ráno také štěňata dostala poprvé odčervovací pastu.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL