promo.png
Bonafornax
Ukázka v Temelíně Tisk

Pátek, 25. 4. 2014

Dubnové soustředění naší brigády jsme měli zpestřené účastí na sobotní předváděčce v Temelíně. Akce jsme rádi využili pro další socializaci Brigitky, více v článku Ukázky a cadavery.

 
Elis bezchybná na RH-FLA Tisk

Úterý, 25. 3. 2014

Na březnovém soustředění brigády se konaly zkoušky podle mezinárodního zkušebního řádu IPO-R. Elis se zúčastnila v kategorii ploch a po solidní poslušnosti za 83 bodů se blýskla bezchybným výkonem ve speciálu, oceněným plným počtem 200 bodů. Vyrovnala tak výkon mámy Ariny na ZTV2 před třemi lety. Arina měla tentokrát klidový režim po operaci prasklého kolenního vazu, Brigit se pak s ostatními mladými psy učila základním dovednostem záchranářského psa. Více o soustředění v článku V duchu IPO-R.

 
Elis složila ZTV/C Tisk

Čtvrtek, 6. 3. 2014

Po mateřské pauze je Elis opět v plném výkonu, v neděli složila v Mokrém u Českých Budějovic svou 20. zkoušku z výkonu - speciální zkoušku terénního vyhledávání cadaver ZTV/C na 175 bodů a známku dobrá. Ani porod a výchova dvanácti štěňat Elisce vůbec nedokázaly ubrat z jejího typického temperamentu a chuti do práce.

 
Únorové jaro na Spáleništi Tisk

Čtvrtek, 6. 3. 2014

Pětidenní únorové soustředění záchranářů na Spáleništi se sice oficiálně jmenovalo lavinové, konec letošní zimy ale nabídl jen ubohé zbytky zledovatělého sněhu. Cvičit se tedy dalo cokoliv kromě lavin, příznivých stopařských terénů jsme s Brigitou využili pro nácvik prvních krátkých propamlskovaných stopiček. Nová zábava se jí moc líbila, vypadá to, že by mohla jít ve šlépějích své babičky. Kromě stop jsme si prošli i celý sutinový trenažér, Brigita si zkusila i první přímé vyštěkávání figurantů.

 
Návštěvy u štěňat Tisk

Úterý, 18. 2. 2014

Dorazily nám už z ČMKU průkazy původu, čehož jsme využili k prvním návštěvám štěňat v jejich nových domovech. Postupně jsme byli u Beccy, Brendy, Brixie, Báry, Bernadetty, Barta, ostatní nás ještě čekají. Všude nás přivítala čilá a sebevědomá štěnda, novým majitelům patří uznání a dík za úspěšné pokračování v socializaci. V neděli jsme cestu za Bartem spojili i s návštěvou tatínka Gastyho, Brigita a Elis se zúčastnili i místního výcvikového odpoledne, Brigitce se cvičení s dospěláky moc líbilo. Fotky z výcviku. Hned další den jsme jeli potrénovat na náš domovský cvičák v Jincích, přijeli i páníčci s Beccou a Brendy, všechny tři ségry se spolu důkladně vyvztekaly.

 
Lednové Spáleniště Tisk

Čtvrtek, 30. 1. 2014

Sotva od nás odešlo poslední štěně k novému majiteli, vyrazili jsme s našimi teď už třemi záchranářkami na pětidenní lavinový výcvik na Šumavu. Sněhu moc nebylo, stačil jen na zkoušky prvních stupňů a lavinový Bohemia Cup se tedy nemohl konat. Hlavním cílem soustředění byla pro nás další socializace Brigity a ta se opravdu dařila. Mít k tomuto účelu k dispozici dvacítku zkušených psovodů a jejich psů se taky každému nepoštěstí.

 
Loučení se štěňaty Tisk

Úterý, 21. 1. 2014

V sobotu bylo štěňatům osm týdnů a se všemi jsme se postupně rozloučili. Samozřejmě kromě Brigitky, která zůstává a časem převezme úkoly od Ariny. Z nových majitelů máme radost, jednak bydlí skoro všichni poměrně blízko a je tedy větší možnost je navštěvovat, hlavně se ale vesměs jedná o aktivní lidi. Většina z nich má v plánu se psy navštěvovat cvičák nebo provozovat jiné společné aktivity. Byla by škoda, aby s vlohami po předcích štěnda skončila jako ozdoba zahrady či gauče. První fotky a dojmy nových majitelů jsou v sekci odchovy. A těm, které temperament štěňat překvapil: my jsme vás varovali...:-D

 
7. týden Tisk

Neděle, 12. 1. 2014

Na začátku týdne jsme přivítali návštěvu pana veterináře, štěnda prodělala své první očkování. Hlavně však dostala i čip a europas, tedy svou definitivní identitu a jméno. Celý týden pak následovala návštěva za návštěvou, při kterých si štěňata upevňovala svůj přátelský vztah k lidem. V sobotu proběhla s výborným výsledkem i přejímka vrhu a štěnda se pomalu připravují na cestu k novým páníčkům. Máme velkou radost, že většina z nich se hodlá se svými novými kamarády věnovat výcviku a využít tak jejich vlohy po rodičích a prarodičích. Pro váhající: volné jsou už jen fenky Barbara a Belline a pejsek Barney.

 
Zásah na Orlíku Tisk

Pátek, 10. 1. 2014

Ve středu jsme se s Arinou zúčastnili hledání pohřešovaného muže v orlické nádrži u Zvíkova. Vše o akci je v článku Tragické deprese na stránkách jihočeské brigády.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL