promo.png
Bonafornax
Bernadeta získala CAC v Mladé Boleslavi Tisk

Sobota, 25. 7. 2015

Minulou neděli slavila velký úspěch Bernadette Bona Fornax. Na Národní výstavě psů v Mladé Boleslavi vyhrála mezitřídu a získala svůj první CAC. Ještě více potěšil posudek od rozhodčí Evy Procházkové: 19měsíční fena, dostatečné výšky a síly kostry, dobrá horní i spodní linie, pěkná hlava, středně hnědé oko, postavení obou párů končetin korektní, skus nůžkový plný, velmi pěkný pohyb, dobré osrstění, hezká barva i znaky.

 
Elis vítězkou Bohemia Cupu v plochách Tisk

Pátek, 10. 7. 2015

Jen tři dny po příjezdu z Itálie jsme se vypravili opět na Spáleniště. Pražská brigáda zde pořádala druhou kvalifikaci na Mistrovství světa - Bohemia Cup RH-FLB. Při této zkoušce se prohledávají ca. 4 hektary těžko přístupného terénu v časovém limitu 30 minut. Podmínky byly vražedné - padaly teplotní rekordy, pro berňáky nic ideálního. Přesto Elis s paničkou dokázaly podat skvělý výkon, nejlepším speciálem za 186 bodů a solidní poslušností za 78 se staly celkovými vítězi. Brigitě se druhý den při zkouškách RH-FLA už tolik nedařilo. Předvedla sice nejlepší poslušnost, na dohledání posledního figuranta jí tentokrát ale síly nestačily.

 
Expedice Slaná voda 2015 Tisk

Neděle 5. 7. 2015

Už počtvrté jsme vyrazili na dlouho očekávanou Expedici Slaná voda, opět na italské Gargano, tentokrát už s třemi berňáky. Arina i Elis jsou už zkušené cestovatelky i Brigitě se v Itálii moc líbilo. Celý týden bylo nádherné počasí, vlny opravdu mořské, zejména pro Elis to byla jako obvykle výzva a souboje s mořským příbojem si neskutečně užívala. Fotky z expedice jsou zde.

 

 
Bernadeta složila zkoušku ZZO Tisk

Neděle, 24. 5. 2015

Další gratulaci posíláme Bernadetce a páníčkům, včera se jim povedlo složit zkoušku ZZO, i tentokrát na známku výborná.

 
Brenda složila zkoušku RH-FLE Tisk

Úterý, 19. 5. 2015

V neděli v Praze získala Brenda svou čtvrtou zkoušku - záchranářskou zkoušku terénního vyhledávání RH-FLE podle mezinárodního zkušebního řádu IPO-R. Gratulujeme a ať to štěká i dál!

 
Stříbro na Poháru plemen Tisk

Neděle, 17. 5. 2015

Minulou sobotu se na Spáleništi konal obnovený Pohár plemen. Jedná se o závod tříčlenných družstev složených ze tří psů jednoho plemene, kde jeden nastupuje v sutině, druhý v terénu a třetí na poslušnosti. Berňáky zastupovalo rodinné družstvo naší chovatelské stanice: matka Elis (terénní vyhledání) a dcery Brigitte (sutinové vyhledání) a Brenda (poslušnost). V konkurenci šestnácti různých plemen jsme se neztratili a se ziskem 263 bodů obsadili druhé místo. Více v článku Pohár plemen, fotky na rajčeti a rajčeti.

 
Jedenapůlroční narozeniny vrhu B Tisk

Pondělí, 4. 5. 2015

Za pár týdnů to bude už jeden a půl roku, co se narodilo 12 štěňat vrhu B. A protože v květnu se venku slaví líp než v listopadu, stanou se asi půlročniny tradicí. Na jinecký cvičák tentokrát dorazilo 8 odchovanců - pět fenek a všichni tři bráškové. Kromě sourozeneckého pošťuchování proběhl i regulérní výcvik poslušnosti, překážek a nakonec i ukázka záchranářského výcviku. Všichni byli moc šikovní, majitelům děkujeme za účast i za perfektní vztah se svými psími kamarády a někdy zase v Jincích na shledanou! Fotky z akce jsou na rajčeti a rajčeti, Video na youtube.

 

 
Brigita a Brenda složily zkoušku BH Tisk

Čtvrtek, 30. 4. 2015

V sobotu v Netolicích složily Brigita a Brenda zkoušku BH podle zkušebního řádu IPO. Tato dost nudná zkouška ani jednu moc nebavila, určitě by raději někde v sutině štěkaly na figuranty.

 
Pohár výcvikářů 2015 Tisk

Středa, 22. 4. 2015

V neděli jsme s Brigit vyrazili do Luštěnice na první záchranářské závody. Konal se Pohár výcvikářů v sutinách podle zkoušky ZZP1. Původní záměr byl trochu ji otrkat na ostrých závodech, vzhledem k jejímu věku 16 měsíců se zdálo, že ve startovním poli osmnácti čtyř- a pětiletých zkušených psů nemá moc šancí, všechno bylo ale jinak. Brigita předvedla dva výborné speciály za 129 a 65 bodů, přidala krásnou poslušnost za 90 a celkovým počtem 284 bodů zvítězila ve známce velmi dobrá, navíc dostala cenu pro nejmladšího psa. Největší radost jsme ale měli z jejího přístupu, předvedené nadšení a chuť do práce se tak často nevidí. Fotky ze závodů jsou na rajčeti, výsledky na stránkách szbk.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL