promo.png
Bonafornax
Zkouška ZPS 1 Tisk

Pátek, 3. 9. 2010

Včera jsme si s Arinou zkusili po čase jinou zkoušku než záchranářskou - zajeli jsme do Nadějkova na ZPS 1 (zkouška psa stopaře) podle Národního zkušebního řádu. Arina předvedla dobrou stopu (82 bodů) i poslušnost (také 82) a složila tak zkoušku na celkových 164 bodů a známku dobrá.

 
Expedice Air Fresh 2010 Tisk

Neděle, 29. 8. 2010

Víkend od 27. do 29. srpna jsme se všichni zúčastnili tradiční Expedice Air Fresh. Tentokrát byla věnována hlavně poznávání lipenské přehrady, jako vždy šlo o prověrku psů a psovodů v různých zátěžových situacích a ochoty psů pracovat na konci každého náročného dne. Ze všech podniknutých akcí nám asi nejvíc utkvělo v paměti plachtění se psy na katamaránu. Více se dočtete v oblíbených na stránkách JČZBK, další  fotky dodáme časem do galerie.

 
Výcvikový tábor 2010, zkouška ZVP 1 Tisk

Úterý, 3. 8. 2010

Poslední dva červencové týdny jsme s Elis i Arinou strávili na Spáleništi, kde se konal letní výcvikový tábor jihočeské brigády. Intenzivní čtrnáctidenní práce vedla hlavně u sedmiměsíční Elis k výraznému zlepšení na stopách, při vyhledávání v sutině i na poslušnosti. S Arinou jsme se zúčastnili dvou celostátních pohárů - Českého poháru stopařů a Bohemia Cupu ve vodních pracech. V obou případech se jednalo spíš o sbírání zkušeností bez reálné šance na přední umístění: na stopách jsme byli sedmí a ve vodě pátí. Na závěr tábora jsme ještě s Arinou stihli složit zkoušku ZVP 1 (zkouška vodních prací podle NZŘ). Fotky dodáme časem do galerie.

 

 
Rodinný výcvik Tisk

Pátek, 16. 7. 2010

V úterý si Eliska s Arinou zacvičily v Jincích se svými příbuznými - s dědečkem (a tatínkem) Carminem, s bráškou (a synkem) Ajaxem a s kamarádkami Terkou a Salome. Zkusili jsme poslušnost, překážky, nácvik na výstavy i záchranářský výcvik. V parném červencovém dni se všichni psi rádi osvěžili v blízké Litavce. Pár fotek najdete po kliknutí na název článku, další jsou v galerii - výcvik.

 
Ajax úspěšný na zkouškách Tisk

Pondělí, 28. 6. 2010

Dostali jsme zprávu, že Ajax úspěšně složil zkoušky ve své ZKO. Páníčkům i Ajaxovi moc gratulujeme a přejeme hodně radosti při dalším výcviku.

 
Návštěva u Ajaxe Tisk

Neděle, 20. 6. 2010

Včerejší volné soboty jsme využili k návštěvě Ajaxe. Málem jsme ho nepoznali, stal se z něj pěkný chlapák, váží 38 kg. Se svou paničkou pilně trénuje na cvičáku v Křimicích, příští týden bude skládat vnitřní zkoušky místní ZKO. Viděli jsme, jak je šikovný, takže to pro něj bude hračka. Všichni psi se důkladně vyvztekali na louce, v jezírku a v Hracholuské přehradě, pár fotek najdete níže po kliknutí na název článku.

 
Červnové soustředění na Spáleništi, zkouška ZZS 1 Tisk

Pondělí, 14. 6. 2010

V rámci červnového soustředění jsme se s Arinou zúčastnili pořádaných zkoušek ZZS 1 (zkouška záchranného stopování). Jedná se o dvě cizí stopy, první 1000 kroků dlouhá, hodinu stará, druhá 500 kroků, dvě hodiny stará. Obě obsahují přechody různých povrchů (les, louka ...), obě jsou kladeny bez ohledu na terén přes křoviny, potoky, strže apod. Arinka moc příjemně překvapila, zejména při dlouhé odpolední stopě ve třicetistupňovém vedru a s nášlapem na suchém smrkovém jehličí si opravdu hrábla na dno sil a úspěšně stopu dokončila. Zvládli jsme i poslušnost a druhou stopu a domů odjeli s první složenou stopařskou speciálkou. Více se můžete dočíst v článku "Stopařské nervy" na stránkách JČZBK.

 
Zkouška ZTV 1 Tisk

Neděle, 22. 5. 2010

Včera jsme s Arinou v Praze složili zkoušku ZTV 1 (zkouška teréního vyhledávání podle řádu SZBK). Počasí nám moc nepřálo - předbouřkové dusno není pro berňáka zrovna nejvhodnější. Také se ukázalo, že Arina po štěňatech ještě není v optimální fyzické kondici, tady nás čeká ještě dost práce až se oteplí a budeme chodit plavat. Nicméně jsme nakonec všechny tři figuranty našli, překážky na poslušnosti jsme opět zvládli solidně a získali 226 bodů a známku uspokojivě.

 
Intercup Humanity 2010 Tisk

Úterý, 11. 5. 2010

Od 7. do 9. května pořádala naše brigáda opět mezinárodní závody záchranných psů Intercup Humanity. Všechny tři dny jsme působili jako pořadatelé a figuranti na úseku sutin, viděli jsme tak práci 35 psů a psovodů ze tří zemí. Čtyřměsíční Elisku jsme měli s sebou, předvedli jsme ji i majiteli tatínka Quinceyho dr. Zörnerovi, navíc jme poznali i devítiletou Quinii (sestra Quinceyho, teta Elis). Více o závodu na stránkách jihočeské brigády.

 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL