_promo.png2
Bonafornax
Rodinný výcvik Tisk

Pátek, 16. 7. 2010

V úterý si Eliska s Arinou zacvičily v Jincích se svými příbuznými - s dědečkem (a tatínkem) Carminem, s bráškou (a synkem) Ajaxem a s kamarádkami Terkou a Salome. Zkusili jsme poslušnost, překážky, nácvik na výstavy i záchranářský výcvik. V parném červencovém dni se všichni psi rádi osvěžili v blízké Litavce. Pár fotek najdete po kliknutí na název článku, další jsou v galerii - výcvik.

 
Ajax úspěšný na zkouškách Tisk

Pondělí, 28. 6. 2010

Dostali jsme zprávu, že Ajax úspěšně složil zkoušky ve své ZKO. Páníčkům i Ajaxovi moc gratulujeme a přejeme hodně radosti při dalším výcviku.

 
Návštěva u Ajaxe Tisk

Neděle, 20. 6. 2010

Včerejší volné soboty jsme využili k návštěvě Ajaxe. Málem jsme ho nepoznali, stal se z něj pěkný chlapák, váží 38 kg. Se svou paničkou pilně trénuje na cvičáku v Křimicích, příští týden bude skládat vnitřní zkoušky místní ZKO. Viděli jsme, jak je šikovný, takže to pro něj bude hračka. Všichni psi se důkladně vyvztekali na louce, v jezírku a v Hracholuské přehradě, pár fotek najdete níže po kliknutí na název článku.

 
Červnové soustředění na Spáleništi, zkouška ZZS 1 Tisk

Pondělí, 14. 6. 2010

V rámci červnového soustředění jsme se s Arinou zúčastnili pořádaných zkoušek ZZS 1 (zkouška záchranného stopování). Jedná se o dvě cizí stopy, první 1000 kroků dlouhá, hodinu stará, druhá 500 kroků, dvě hodiny stará. Obě obsahují přechody různých povrchů (les, louka ...), obě jsou kladeny bez ohledu na terén přes křoviny, potoky, strže apod. Arinka moc příjemně překvapila, zejména při dlouhé odpolední stopě ve třicetistupňovém vedru a s nášlapem na suchém smrkovém jehličí si opravdu hrábla na dno sil a úspěšně stopu dokončila. Zvládli jsme i poslušnost a druhou stopu a domů odjeli s první složenou stopařskou speciálkou. Více se můžete dočíst v článku "Stopařské nervy" na stránkách JČZBK.

 
Zkouška ZTV 1 Tisk

Neděle, 22. 5. 2010

Včera jsme s Arinou v Praze složili zkoušku ZTV 1 (zkouška teréního vyhledávání podle řádu SZBK). Počasí nám moc nepřálo - předbouřkové dusno není pro berňáka zrovna nejvhodnější. Také se ukázalo, že Arina po štěňatech ještě není v optimální fyzické kondici, tady nás čeká ještě dost práce až se oteplí a budeme chodit plavat. Nicméně jsme nakonec všechny tři figuranty našli, překážky na poslušnosti jsme opět zvládli solidně a získali 226 bodů a známku uspokojivě.

 
Intercup Humanity 2010 Tisk

Úterý, 11. 5. 2010

Od 7. do 9. května pořádala naše brigáda opět mezinárodní závody záchranných psů Intercup Humanity. Všechny tři dny jsme působili jako pořadatelé a figuranti na úseku sutin, viděli jsme tak práci 35 psů a psovodů ze tří zemí. Čtyřměsíční Elisku jsme měli s sebou, předvedli jsme ji i majiteli tatínka Quinceyho dr. Zörnerovi, navíc jme poznali i devítiletou Quinii (sestra Quinceyho, teta Elis). Více o závodu na stránkách jihočeské brigády.

 
Dubnové soustředění na Spáleništi Tisk

Úterý, 20. 4. 2010

Víkend od 16. do 18. dubna jsme opět strávili výcvikem na Spáleništi, Arinka letos poprvé trénovala ve vodě (Lipno 8 oC). Více na stránkách JČZBK.

 
Pohár výcvikářů, zkouška ZZP 1 Tisk

Neděle, 11. 4. 2010

V sobotu jsme se s Arinou poprvé zúčastnili záchranářských závodů. Jednalo se o Pohár výcvikářů podle zkoušky ZZP 1 (sutiny podle řádu SZBK). Arina předvedla velmi solidní výkon jak na poslušnosti (88 bodů ze 100), tak v obou speciálech (172 bodů z 200), což nám v ostré konkurenci 12 psovodů, mezi nimiž byli i účastníci mistrovství světa, stačilo na pěkné 5. místo. Zároveň jsme splnili limit pro zapsání zkoušky ZZP 1. Více v oblíbených na stránkách jihočeské brigády.

 
Návštěvy štěňat II Tisk

Středa, 31. 3. 2010

O minulém víkendu jsme pokračovali v návštěvách štěňat a předávání pp. V sobotu jsme byli u Třebíče za Airou a v neděli v Přerově za Arwen. Obě bydlí se spoustou zvířecích kamarádů, obě nám - stejně jako všechna štěňata minulý týden - předvedly svůj neutuchající temperament. Po návštěvě všech štěňat nám tedy nezbývá nic jiného, než vyjádřit velké poděkování všem novým majitelům za vzornou péči a úspěšné pokračování v socializaci. Jsme moc rádi, že se  štěňata dostala zrovna k těmto novým páníčkům a přejeme jim do budoucna hodně radosti a úspěchů se svými novými kamarády.

 Ze soboty na neděli jsme spali u kamarádů z CHS Z Dolních Kounic, viděli jsme i jejich pětitýdenní štěňátka.

 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL