_promo.png2
Bonafornax
Návštěva Axy a Báry Tisk

Neděle, 25. 9. 2011

Po dopoledním tréninku v Jincích jsme tentokrát pokračovali dál směr Slaný, po čase jsme opět navštívili dvě fenky z našeho vrhu A - Axu a Báru (původně Aidu). Více o návštěvě řeknou následující fotky (po kliknutí na název článku):

zleva Axa, Bára, Elis a Arina:

 

 
Zářijové soustředění na Spáleništi Tisk

Pondělí, 19. 9. 2011

Krásný podzimní víkend jsme opět strávili v pohodové partě lidí z jihočeské brigády na šumavském Spáleništi. Tentokrát se žádné zkoušky ani závody nekonaly, takže jsme celý víkend mohli intenzivně trénovat na další akce, které nás v tomto roce ještě čekají.

 
Atestační cvičení IRO Tisk

Sobota, 10. 9. 2011

Hned v neděli po Českém poháru ZZP 3 jsme odjížděli na týdenní atestační cvičení pořádané mezinárodní organizací záchranných psů IRO v trenažéru Tritolwerk ve Wiener Neustadtu v Rakousku. Tritolwerk je bývalá muniční továrna, vybombardovaná za války a upravená pro nácvik záchranných prací. Je zde spousta různých typů sutin, některé velmi náročné na pohyb psa. V družstvu jsme byli s Radkou Poslušnou z pražské brigády a třemi chorvatskými psovody. Postupně jsme nacvičovali vyhledání velmi hlubokých a naopak výškových úkrytů, spolupráci tří psů při prohledávání rozlehlé sutiny, prohledávání obtížně přístupných míst, kam jsme museli psa vysazovat nebo spouštět, práci psa při hledání figurantů umístěných blízko sebe, práci v temném sklepě, v noci. K tomu spousta teorie o organizaci záchranných prací, taktice vyhledávání, první pomoci, slaňování se psem. Martina se zúčastnila jako pomocník a figurant, Elis měla s sebou a po skončení denních prací mohly také pocvičit v sutinách. Spoustu nových zkušeností tak získali jak psi, tak hlavně jejich páníčci. Více fotek se objeví po kliknutí na název článku.

 

 
Český pohár ZZP 3 Tisk

Sobota, 10. 9. 2011

Minulou sobotu jsme se s Arinou zúčastnili Českého poháru ZZP 3, který je i kvalifikací na Mistrovství republiky záchranných psů. Jako na všech letošních zkouškách a závodech (samozřejmě s výjimkou vodních) nás přivítala  tropická třicítka a jasná obloha. Vylosovali jsme si pochopitelně jako obvykle první poslušnost a do rozpáleného Chbanského trenažéru jsme se dostali až v pravé poledne. Za těchto podmínek je Arina poloviční, našla jednu osobu ve spodním úkrytu, jednu ve výšce a jeden vzorek mrtvého pachu, což stačilo na šestnácté místo z dvaceti účastníků. Letos tedy kvalifikace nevyšla, ale třeba bude taky někdy na závodech zima...

 
Elis složila FPr 1 Tisk

Sobota, 27. 8. 2011

Elis dnes v Nadějkově složila svou sedmou zkoušku - stopařskou FPr 1. Stopu vypracovala s temperamentem sobě vlastním, což se rozhodčímu na IPO zase tolik nelíbilo, takže 70 bodů a známka uspokojivě.

 
Vítěztví v poháru FCI družstev Tisk

Úterý, 23. 8. 2011

V sobotu jsme se zúčastnili historicky prvního ročníku Poháru FCI družstev v Žatci. Jihočeské družstvo s námi tvořily německé ovčandy Cristine Jany Šmídové a Cherr Jitky Tomanové. Jako jediní jsme se přihlásili do kategorie TOP, kde všichni tři psi musí absolvovat kromě společné poslušnosti tři speciály: 3 hodiny starou stopu 3000 kroků dlouhou, prohledání 5000 m2 sutiny se třemi ukrytými figuranty a prohledání 5 hektarů lesa také se třemi figuranty. Na stopě se Arince moc čuchat nechtělo, tam to za nás odtáhla Cristine s Janou. V obou dalších speciálech už jsme k celkovému úspěchu přispěli svým dílem: v sutině Arina našla a vyštěkala svého figuranta ve svém úseku, stejně tak i v lese, tam navíc našla i druhého figuranta v sousedním úseku (asi se chtěla Cristině odvděčit za stopu ). Povedlo se nám tak v nejtěžší kategorii splnit všechny tři speciály. Více na stránkách brigády a na svazových stránkách www.zachranari.cz .

 
Český pohár vodních prací, zkouška ZVP 2 Tisk

Neděle, 31. 7. 2011

Včera jsme se s Arinou zúčastnili zkoušek ZVP 2, pořádaných v rámci Českého poháru vodních prací v Pelhřimově. Voda byla všude, nahoře i dole, ale Arince to chuti pracovat neubralo. Povedlo se ji dobře namotivovat, takže předvedla svůj zatím nejlepší speciál na známku výborná za 192 bodů z 200. Do všech cviků šla nadšeně, s vervou tahala figuranty, aporty, pádla, surfy i čluny z vody. Výsledek jsme si lehce pokazili nepovedeným aportem na suchu při poslušnosti (Arina ve vyšší trávě přehlédla lano odhozené pořadatelem jako aport a přinesla místo něj praporek označující konec plazení, no, aspoň jsme pobavili publikum). Celkem jsme tak získali 279 bodů a známku velmi dobrá. Další v článku na stránkách JČZBK v oblíbených, fotografie zde

 
Letní výcvikový tábor, zkoušky ZZP1, ZTV1, ZZP2, RH-WB Tisk

Úterý, 26. 7. 2011

Minulý týden proběhl tradiční výcvikový tábor naší záchranné brigády. Tentokrát byl pojat jako bilance celoroční práce s několika zkouškami. Zúčastnili jsme se čtyř:

  • Elis úspěšně složila dvě národní zkoušky prvního stupně: sutinovou ZZP 1 a teréní ZTV 1. V obou případech předvedla pěkné temperamentní speciály a celkem spolehlivou poslušnost. Z povedených překážek na poslušnosti máme opravdu radost, tady s paničkou udělaly od jara největší pokrok.
  • Arina se nenechala zahanbit a zvládla také dvě zkoušky, ale už druhého stupně: sutinovou ZZP 2 a mezinárodní vodní RH-WB. Voda je pro nás spíš takový bonbónek pro zpestření, ale složením sutinové dvojky se nám otvírá cesta na zářijový výběrák.

Kromě přezkušování byl týden nabit i spoustou dalších cvičení, figurování, diskuzí a v neposlední řadě i oslav složených zkoušek . Na tábor budeme rádi vzpomínat a už se těšíme na další. Více na stránkách brigády a v galerii.

 
Víkendové akce - Arina Český pohár, Elis zkouška ZZO Tisk

Neděle, 10. 7. 2011

  • S Arinou jsme se v sobotu zúčastnili další vrcholové akce - Českého poháru teréního vyhledávání podle zkoušky ZTV2. Berňákům jsme ostudu neudělali, Arinka předvedla jeden z nejlepších prvních speciálů, našla všechny tři figuranty a dostala 118 bodů ze 120 možných. V následujícím druhém speciálu a na překážkách už nám v červencovém vedru trochu docházely síly, nakonec jsme z šestnácti závodníků skončili osmí.
  • Elis s paničkou v neděli v Netolicích složily svou čtvrtou zkoušku - ZZO podle Národního zkušebního řádu.
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL