promo.png
Bonafornax
Listopadové soustředění, zkouška ZTV 2 Tisk

Pondělí, 14. 11. 2011

Na naší základně na šumavském Spáleništi jsme prožili opět další nádherný prodloužený víkend. Součástí soustředění byly i sobotní zkoušky terénního vyhledávání druhého stupně, kterých jsme se zúčastnili. Arina zopakovala svůj výkon z říjnových mezinárodních ploch a předvedla dva výborné speciály. V denním i nočním terénu pracovala bez ztráty, získala plný počet 200 bodů. Potvrdila tak svou radost z práce v chladném počasí, těšíme se na nadcházející sezónu lavinových zkoušek. Více na stránkách jčzbk.

 
Mission Readiness Test Berlín Tisk

Pondělí, 7. 11. 2011

Letošního atestu MRT, pořádaného mezinárodní organizací záchranných psů IRO v Berlíně, se zúčastnilo šest českých psovodů, do tříčlenného jihočeského družstva jsme byli nominováni i my s Arinou. Tento atest je tou nejvyšší metou, které lze v záchranařině dosáhnout a tomu odpovídá i náročnost. Dva dny a dvě noci jsme byli v pohotovosti na základně a vyráželi odsud na různé sutinové terény, většinou dost náročné na pohyb psa. K tomu slaňování se psem z dvanáctimetrové věže, praktické přezkoušení první pomoci pro lidi i pro psy, test z teorie INSARAG, noční pochod Berlínem podle GPS, zakončený nočním hledáním v temných prostorách, kam směl jen pes a ještě bez světla. Arina se snažila, počet nálezů by na složení stačil, ale bodově už nám to nevyšlo. Atest se nám tedy letos složit nepodařilo (stejně se vedlo i ostatním pěti českým psovodům). Získali jsme však spoustu silných zážitků, jinde těžko získatelných zkušeností a v neposlední řadě i motivaci do další práce. Více na stránkách szbk. Fotky a videa z akce budou k dispozici později.

 
Ajax složil zkoušku ZOP Tisk

Úterý, 1. 11. 2011

Hned dva týdny po své první zkoušce slavili Dana s Ajaxem další úspěch - složili zkoušku ZOP, tentokrát na 70 bodů. Posíláme opět velkou gratulaci a ať se daří i dál!

 
Pohár města Hluboká Tisk

Neděle, 30. 10. 2011

V pátek 28. 10. se konal tradiční záchranářský závod O pohár města Hluboká. Zúčastnily se i Martina s Elis a přestože to pro obě byla závodnická premiéra a Elis byla snad nejmladším psem, nevedly si vůbec špatně. Skončily na třetím místě, takže hned napoprvé umístění na bedně. Hlavně však šlo o získávání zkušeností a tento účel akce splnila dokonale. Více v oblíbených na stránkách JČZBK.

 
Ajax složil zkoušku ZZO Tisk

Neděle, 23. 10. 2011

Minulou neděli v Křimicích složili Ajax s paničkou Danou zkoušku ZZO podle NZŘ. Získali krásných 53 bodů, stejně jako před třemi roky máma Arina. Velká gratulace oběma a do dalších zkoušek a závodů hodně štěstí!

 
Říjnové soustředění, zkouška RH-FLB Tisk

Středa, 19. 10. 2011

V rámci tohoto prodlouženého soustředění byly pořádány mezinárodní záchranářské zkoušky podle IPO-R. S Arinou jsme se zúčastnili v kategorii RH-FLB, což je vrcholová zkouška terénního vyhledávání. Konečně se ochladilo, Arina ožila a předvedla rychlou, temperamentní a samostatnou práci s perfektním označením všech čtyř figurantů. Rozhodčí Babička její výkon ocenil na 198 bodů z 200 možných a známku výborná. Poslušnost byla jako obvykle slabší za limitních 35, dovednost naopak pěkná za 47 bodů z 50. Zkoušku jsme tak složili na celkových 280 bodů a známku velmi dobrá.

 
Arinin otec Carmino 10 let Tisk

Úterý, 18. 10. 2011

V návalu akcí jsme nějak zapoměli na říjnové desáté naroziny Carmina Berfan, otce naší Ariny. Dcera, vnučka a celá Bona Fornax přejí dodatečně vše nejlepší.

 
Návštěva u Airy Tisk

Úterý, 11. 10. 2011

V rámci cesty na brněnský veletrh jsme nejprve navštívili kamarády z CHS Z Dolních Kounic, pohráli jsme si s jejich pětitýdenními štěňaty (kdyby měl někdo zájem jsou ještě dvě fenky volné). Při zpáteční cestě jsme se potom zastavili v Třebíči za fenkou z našeho vrhu A Airou. Vyrostla z ní krásná berňačka, exteriérem je hodně podobná mámě Arině, povahou pak spíš sestřičce Elis, byla by z ní dobrá záchranářka. Žije v krásném starém mlýně u řeky Jihlavy, zvířecích kamarádů okolo ní stále přibývá, takže se má jako původní berňáci na švýcarském statku.

 
Klubová výstava Tisk

Úterý, 11. 10. 2011

Předminulou sobotu jsme po delší době vyrazili na klubovou výstavu KŠSP do Zárybničné Lhoty. Arinu jsme už této radosti ušetřili, Elis se poprvé předvedla v pracovní třídě. Od švýcarské rozhodčí dostala moc pěkný posudek, až na to, že se jí zdála moc hubená. S tím můžeme jen souhlasit (však to taky stojí dost úsilí), ale je to nutné pro výcvik a záchranářskou práci, takže je to pro nás spíš pozitivní informace. Nakonec jsme tedy skončili třetí se známkou VD.

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL