_promo.png2
Bonafornax
Červnové Spáleniště Tisk

Pondělí, 18. 6. 2012

Na naší základně na šumavském Spáleništi jsme prožili krásný pohodový víkend. Letos poprvé jsme cvičili vodní práce v Lipně, trénovali na červencový Český pohár terénního vyhledávání, pomáhali s organizací nedělních zkoušek ZZZ, připravovali základnu na letní tábory (včetně zbrusu nové kuchyně). Fotky z víkendu jsou na stránkách CHS Z Andělského dvorku.

 
Bohemia Cup RH-FLB Tisk

Úterý, 12. 6. 2012

Týden po úspěchu v Žatci jsme se zúčastnili terénního Bohemia Cupu RH-FLB v Hradci Králové. Na Arině byl těžký závod z minulého týdne ještě znát, nepracovala zdaleka s takovou chutí jako jindy. Ve velmi náročném terénu našla jednoho figuranta ve výšce na posedu, jednoho ve křoví, na dohledání posledního v bažině na konci terénu už jí síly nestačily. Pozitivní skutečností byla jedna z nejlepších poslušností v pro ni naprosto cizím prostředí hradeckého cvičáku. Se ziskem 217 bodů jsme nakonec skončili šestí z dvanácti účastníků. Fotky z akce, další fotky.

 
Arina vyhrála Pohár prezidenta Tisk

Pondělí, 4. 6. 2012

Žatecké tréninky se vyplatily, Arina v sobotu uspěla na další významné akci - Poháru prezidenta SZBK. Závod je v kategorii ZZP 3, tedy 2 osoby ve výšce, 2 ve spodním úkrytu a 2 vzorky mrtvého pachu ukryté ve dvou sutinových terénech v psovodovi neznámém poměru. Mezi oběma terény je pouze půlhodinová pauza na odpočinek, což důkladně prověří kondici a vytrvalost psa. Arina v prvním terénu brzo našla a perfektně označila oba vzorky a po chvíli i osobu na střeše budovy. V druhém terénu si poradila s velmi těžkou výškou, kdy musela nejdřív sama po úzké dřevěné lávce do patra domu a následně dohledat a vyštěkat osobu na stříšce, poslední dvě osoby ve spodních úkrytech už pro ni neznamenaly větší problém. Z 18 závodníků našel kromě nás všechny subjekty už jen jeden. Na odpoledních překážkách už byla na Arině znát velká únava, zabojovala ale a úspěšně poslušností prošla. Po sečtení všech výsledků jsme zvítězili celkovým počtem 269 bodů a známkou dobrá (1.speciál 98, 2.speciál 88, poslušnost 83bodů). Jihočeský úspěch ještě znásobila kamarádka Eliška Andělová, která vyhrála souběžně probíhající Junior cup, na jih tak putují oba cenné poháry. Výsledky, fotky, článek.

 
Výjezdní soustředění v Žatci Tisk

Úterý, 22. 5. 2012

V rámci přípravy na červnový Pohár prezidenta podle ZZP3 se květnové soustředění jihočeské brigády výjimečně nekonalo na Spáleništi, ale na cvičáku v Žatci a v blízkých Chbanech, kde je sutinový trenažér SZBK. Celý víkend jsme pilně cvičili, za dva týdny se uvidí.

 

 
S Ajaxem na výstavě Tisk

Pondělí, 14. 5. 2012

V sobotu jsme zase jednou zajeli do Hracholusk za Ajaxem. Nejprve jsme ho ale pomohli předvést na výstavě psů v Plzni - Doubravce. Od rozhodčího Adlta dostal pěkný posudek a známku výborný 2, před ním skončil jen bratránek Fanda Berfan.

 
Arina bronzová na Intercupu Humanity 2012 Tisk

Čtvrtek, 10. 5. 2012

Tradičně první květnový víkend pořádala jihočeská brigáda Intercup Humanity, jedinou mezinárodní soutěž záchranných psů v ČR, která je i jednou z kvalifikací na mistrovství světa. Z přihlášených 60 účastníků se několik na poslední chvíli nedostavilo, ale přesto účast byla evropská. Účastnily se týmy z Rakouska, Slovenska, Itálie, Maďarska a České republiky, rozhodčí byli z Německa, Rakouska a Japonska. Za jihočechy startovaly i obě naše berňačky; Elis v plošné kategorii RH-FLA a Arina také v plochách, ale už v kategorii RH-FLB. U Elis je to stále stejná písnička: jeden z nejlepších speciálů za 177 bodů a pokažená poslušnost za 58. Arina se naopak blýskla 89-bodovou nejlepší poslušností ze všech závodníků ve vrcholové kategorii B, přidala slušný speciál za 175 bodů a nakonec z toho byl pohár za celkové třetí místo. Více na stránkách jčzbk a szbk.

 
Úspěšný víkend Elis - Pohár výcvikářů, výstava Hořovice Tisk

Pondělí, 9. 4. 2012

Velikonoční víkend u nás probíhal ve znamení psů. Elis se v sobotu zúčastnila svých druhých závodů - záchranářského Poháru výcvikářů v Milovicích. Jako nejmladší pes startovního pole získala po výborných speciálech třetí místo (nebýt poslušnosti, závod by vyhrála).  V pondělí pak měla zábavu z mnohem méně oblíbeného soudku - zúčastnila se Oblastní výstavy psů v Hořovicích. Vyhrála pracovní třídu s hodnocením výborná 1, Vítěz třídy a s krásným posudkem od rozhodčího Jančíka. Fotky jsou na stránkách photokladno.

 
Březnové soustředění, Elis zkouška RHFL-E Tisk

Úterý, 20. 3. 2012

Víkendové soustředění jihočeské brigády se konalo za nádherného jarního počasí. Padaly teplotní rekordy, přesto to na letošní šumavskou sněhovou vrstvu ještě nestačilo a většina Spáleniště byla pod sněhem. Součástí soustředění byly i mezinárodní zkoušky plošného vyhledávání, naše Elis nastoupila do kategorie RHFL-E. Opět předvedla temperamentní, radostný speciál na 97 bodů ze 100 a známku výborně, tentokrát přidala i velmi dobrou poslušnost za 92 bodů. Svou desátou zkoušku tak složila na celkových 189 bodů a známku velmi dobrá. Více v článku Sněžné jaro.

 
Návštěva na cvičáku u Ajaxe Tisk

Úterý, 6. 3. 2012

V sobotu jsme s holkama vyrazili do Křimic u Plzně, kde má svůj domovský cvičák Ajax Bona Fornax. Viděli jsme, jak je Ajax šikovný na poslušnosti i obranách, Arina i Elis si zacvičily v cizím prostředí, včetně všech deseti záchranářských překážek. Fotky se objeví po kliknutí na název článku.

 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL